Cosmoprof Asia 2017 – Międzynarodowe Targi Kosmetyczne


 Z roku na rok coraz więcej polskich firm kosmetycznych wystawia się na targach w odległych krajach. Szukają nowych rynków zbytu z uwagi na nasycenie rynku europejskiego. Takimi targami były także Cosmoprof Asia w Hong Kongu, na których firma Dermaglin miała przyjemność się wystawiać po raz pierwszy w 2017 roku. Ta edycja odbyła się w dniach 15-18 listopada. Targi Cosmoprof Asia przez wielu wystawiających się, widziane są jako furtka do ogromnego potencjału ludnościowego krajów Azji. To dobry kanał do nawiązania nowej współpracy na płaszczyźnie pomiędzy kupcami z całego świata czy rozmów B2B z potencjalnymi eksporterami. 


Targi Cosmoprof Asia oczami firmy Dermaglin


To było niesamowite przeżycie i wydarzenie, móc uczestniczyć w tak prestiżowych i odległych targach. Ekipa firmowa była pod ogromnym wrażeniem miasta, w którym organizowane były targi – mianowicie Hong Kongu. Hong Kong jest bardzo dużym super nowoczesnym miastem, położonym na półwyspie (Kowloon, New Territories) oraz wyspie Hong Kong Island. Jeszcze do 1999 roku był brytyjską kolonią, od tego czasu jest Specjalną Strefą Administracyjną Chin.
Hong Kong słynie z imponujących drapaczy chmur i tworzonej przez nie panoramy, której nie da się porównać z żadnym innym miastem na świecie. Panorama miasta zapiera dech w piersiach, co możecie zobaczyć w naszej prywatnej, poniższej galerii. 

Jednak miasto Hong Kong, to nie tylko nowoczesna i niesamowita architektura, ale także świetna organizacja targów, a także całej otoczki targowej, co zawdzięczamy pracowitości i wykwalifikowaniu pracowników, a także nowoczesnego podejścia do wielu spraw. Między innymi, odbierając identyfikatory targowe spotkaliśmy się z rozwiązaniami technologii, jakimi było skanowanie twarzy każdego z wystawców, by później weryfikacja osób upoważnionych do wejścia była szybka i sprawna. Do odbioru identyfikatorów używaliśmy także specjalnie przygotowanych do tego monitorów interaktywnych, gdzie po kodzie przypisanym dla firmy drukowaliśmy poszczególne wejściówki – oczywiście w ramach pomocy była osoba, która tym koordynowała, ale większość załatwiały urządzenia.

 

Gdy targi rozpoczęły się już na dobre, to zauważyliśmy, że stoisko firmy Dermaglin wzbudzało zainteresowanie poprzez swój naturalny wygląd, kojarzony z kosmetykami naturalnymi. Dużą popularnością cieszył się również fakt, że firma pochodzi z Polski. Odwiedzający często pytali o składy maseczek oraz dobroczynne właściwości zielonej glinki kambryjskiej. Wielu z potencjalnych zainteresowanych zostawało z nami na dłuższą rozmowę, w której wyjaśnialiśmy zasady współpracy, a także wymienialiśmy dotychczasowe doświadczenia zdobyte w eksporcie oraz w kraju ojczystym.
Promowanie marki Dermaglin odbywało się poprzez rozmowy B2B z potencjalnymi kupcami oraz dystrybutorami kosmetycznymi. W komunikacji podkreślaliśmy fakt wyjątkowości produktów, ze względu na ich skład, który jest bardzo prosty i krótki, a także pochodzenie polskie. Ostatniego dnia targów rozdawaliśmy specjalne paczki prezentowe, w których znaleźć można było pełnowartościowe produkty marki Dermaglin, katalogi produktowe oraz gadżety firmowe.
Podsumowując, targi Cosmoprof Asia w Hong Kongu, to wydarzenie warte uwagi atencji firm kosmetycznych, a także odwiedzających ten event.