Festiwal See Bloggers 2017  


     W dniach 22-23 lipca  w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni odbyła się V edycja największego festiwalu dla twórców internetowych w Polsce. Ta edycja zgromadziła ponad 1500 twórców. 
Firma Dermaglin brała udział po raz pierwszy jako wystawca na tego typu imprezie. Spotkaliśmy się z bardzo szerokim zainteresowaniem ze strony odwiedzających, dzięki czemu uzyskaliśmy sporo opinii, a także napływających fotografii do nas. Na stoisku firmowym zorganizowaliśmy konkurs na  „Selfie z maseczką”,  który napędził gości do twórczości i kreatywności. Zabawa polegała na zrobieniu zdjęcia z dowolną maseczką naszej firmy, a następnie wrzucenie go na kanały społecznościowe i dodanie ustalonych hashtag’ów. Kilka dni po zakończeniu festiwalu rozstrzygnęliśmy konkurs, a wygraną był zestaw naszych kosmetyków z ręcznikiem i gadżetami firmowymi. Wyniki konkursu zostały ogłoszone na fanpage’u firmowym, a zwycięzcy zostali poinformowani także drogą e-mailową.


To była już piąta edycja festiwalu w Gdyni, który gromadzi początkujących,  jak również doświadczonych blogerów podczas różnego rodzaju warsztatów i konferencji. Misją festiwalu jest edukacja blogerów w zakresie tematyki powiązanej z marketingiem. To wydarzenie, które całą swoją uwagę skupia na tym, aby goście czuli się  jak w domu, wiedza sama wpadała do głowy i realnie przekładała się na jakość blogowania, a poznawanie nowych osób stanowiło najbardziej naturalny element tego spotkania. Warto wspomnieć, że obecni byli naprawdę  niezwykli prelegenci - którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nowością tego roku było  poszerzenie wydarzenia o Marketing Day - piątek był dniem, w którym łączone były agencje i marki z twórcami internetowymi. 

 


Na oficjalnym fanpage’u na Facebooku, przed wydarzeniem zostały przybliżone sylwetki kilku  prelegentów. Byli to nie tylko twórcy internetowi, ale także dziennikarze i znani influencerzy. Byli to m.in. Red Lipstick Monster, czyli Ewa Grzelakowska - Kostoglu, najbardziej znana ze swojego kanału o tematyce urodowej, również autorka książek, czy też Huyen i Marcin, czyli twórcy kanału popularnonaukowego emce kwadrat, w którym w przystępny sposób tłumaczą różne zagadnienia naukowe. Oprócz nich wystąpili również:

 


                                                           Mówiąc Inaczej - Paulina Mikuła 
                                                           Mr Vintage - Michał Kędziora
                                                           Radzka - Magdalena Kanoniak
                                                           10 minut spokoju - Justyna Kozłowska
                                                           20m2 Łukasza - Łukasz Jakóbiak